Informace o hře

20. května 2012 v 12:08 | Pokemons Team
Tak nejdřív popořádku. My jsme na blog dva. O nás si přečtete v sekci Pokemons Team. A teď zpátky na souš. Pokémoni hra, kterou tvoříme my není jiná od ostatní. Má pokémony, má členy, má stadiony, koodinátorské soutěže, můžete i trénovat, chodit i na výpravy, luštit přesmyčky a louskat hádanky. Je vše stejné. Ale co je jiného je to, že je jedinečná. Ano, zní to vážně divně, to může říct každý. Ale snažíme se spolupracovat se všemi a vytvořit tu nejjedinečnou hru. Nechceme mi jít krásnou, navštěvující, ano, teda chceme, ale pro nás je podstatný to, abyste s bavili. Abyste si dokázali užít. Záleží nám hlavně na tom, aby to lidé bavilo.
JAK SE PŘIHLÁSIT ?
Určitě jste si všimli ikonky nahoře s názvem PŘIHLÁŠENÍ. To je místo, kde se přihlásíte.
Ale doporučujeme vám přečíst si tento článek, Pravidla a popřípadě napíšete Dotaz do Dotazovny.
A co po tobě budeme chtít vyplnit v registrace ?
Přezdívka - Každý člen musí mít svoji vlastní přezdívku. Dejte si pozor, nechceme, aby tu byli dvě stejné, bohužel je nerozeznáme od sebe :D
Pohlaví - Samozdřejmě, abychom věděli, o koho jde a neoslovovali ho druhým pohlavím. Občas to ze přezdívek nejde poznat. Hermafrodit snad nikdo není :D
Zaměření - Zde jsou jen dvě zaměření. Trenér a Koodinátor. Bohužel si smíte vybrat jen jedno a soustředit se na jedno, abyste tu věc dokončili. Tohle nesmíte měnit, tak si vybírejte pečlivě.
Kontakt - e-mail, blog, prostě místo, kam bychom ti mohli napsat důležité zprávy
Startér - Tři startéři a na výběr máte i pohlaví, takže si budete moc vybrat.
HRA JE OMEZENÁ NA 12 ČLENŮ
Hra se odehrává v oblasti Sinnoh a pokémoni budou jako v hře Diamond, postupně podle cestování. Ten kdo hrál Diamond, tak si může odhadnout kdo tam kde všechno bude.
PENÍZE A OBCHODNÍ CENTRUM
Určitě ví každý člen, že musí mít nějaké peníze, aby mohl nakupovat. Kde jsou PK což je "Pokémoní koruna". Díky tomu můžete chodit nakupovat. Na začátku dostanete 1 000 PK. Další peníze můžete získat prodáváním svých věcí, nebo na výpravách, kvízech či dalších soutěžích. Samozdřejmě i na úřadu práce, kde musíte splnit nějaký úkol.
Zmiňovala jsem se o nakupování. Ve městě najdeš velké obchodní centrum. Můžete tam koupit různé věci, jako třeba Bally, nebo Léky. POZOR! Rozhodli jsme se, že tam vajíčka ani kameny nedáme. Chtěli jsme vám to ztěžit. Abyste si je mohli zasloužit ve výpravách a takových soutěžích. No, když o tom přemýšlíme, v anime taky nebyli na prodávání vajíčka a kameny.
JAK ZÍSKAT NOVÉHO POKÉMONA
Tohle by chtěl vědět každý. Aby měl člen skvělý tým, musí si chytat pokémony a trénovat je. Uvedeme si pár způsobům, jak chytat pokémony. Samozdřejmě jich je víc, ale teď mě jich napadá málo. Jeden ze způsobů je chytání. Je to nejobvyklejší způsob. Zajdu si někam a chytím si pokémona. Zajdu si do chytání a chytám. POZOR. Tentokrát jsme se rozhodli, že chytání rozdělíme na kategorie. To znamená, že můžete chytat v nějakém chytání jen po splnění podmínek.
Podmínky jsou buď:
 1. získání x odznaku - trenér musí získat určitý počet odznaků, aby mohl v chytání chytat
 2. konání soutěže - koodinátor musí počkat, až po skončení určité soutěže


A jak to probíhá ?
Buď můžete normálně hodit ball, ale zaručuji vám, že je velmi malá šance, aby se pokémon chytil. Velmi malá, menší než 1%. Nebo vyplníte formulář pro chycení. Jak formulář vypadá ?

Formulář:
 1. Pokémon, kterého chytáte (např.Starly)
 2. Pokémony, které použijete (např.Chimchar)
 3. Obsah chytání (skuste se obrátit na specialisty, např. Luke, ten je skvělej :D)
Pravidla:
 1. Pro chycení pokémona musíte mít prázdný ball.
 2. Smíte použít jen jednoho pokémona při chytání. Ale pokémony můžete měnit.
 3. Za den smíte chytit jen jednoho pokémona. Smíte pokémona v ten den i opustit, ale další už chytat nesmíte.
Další způsob je, že jsou kvízy, rychlovky, výpravy, bitvy a takové akce. Jsou to skvělé akce, neměli byste si to nechat ujít. V týmu smíte mít jen 6 pokémonů, další pokémoni se vám přesunou k profesorovi Rowanovi. Pokud je chcete vyměnit, navštivte profesorovu laboratoř.
ZÁPASENÍ
My strašně rádi zápasíme. A snad vás to bude taky bavit. Zápasy probíhají v chatu (Menu->Ostatní->Chat). Chat je pro všechno, povídání, zápasení, takže se nemusíme přesouvat z místa na místo.

Postup zápasení je:
 • členi a rozhodčí se dohodnou a příjdou na chat v určitý den v určitém čase
 • probíhá klasický boj, obě strany musí mít stejný počet pokémonů, smí mít míň, ale ne víc
 • nejdřív se losuje kdo si zvolí prvního pokémona, kdo ho první zvolí, volí útok jako první
 • u stadionu volí prvního pokémona trenér stadionu a útok první vyzyvatel
 • první útok zvolí určitý člen, druhý na to odpoví a pak čekají, až na to odpoví rozhodčí
 • můžete se dohodnout, jestli o něco budete hrát (Pokébally, vejce...), pokud prohrajete, druhý trenér vám o může/musí odevzdat, u trenéra stadionu tohle nesmíte
 • pokémon smí použít jen ty útoky, které umí. Má je napsané v profilu.
 • rozhodčí sám určuje, jestli pokémona zasáhl nebo ne, kdo má navrch, jestli se útoku vyhl atd. Musíte ho respektovat.
 • rozhodčí odpovídá ve formě RPG např.
První trenér/koodinátor: Chimchare, použij plamenomet
Druhý trenér/koodinátor: Piplupe, bublinkový proud
Rozhodčí: Chimchar a Piplup zaútočili. Zdá se, že bublinkový proud má navrch a proto překonal plamenomet a zároveň zasáhl Chimchara.

Myslím, že u stadionu je to jasné, porazit trenéra a získat odznak.
Koodinátorské soutěže budou v zápasech hodnocené na body, ten, kdo stratí míň bodů, postoupí/vyhraje.
CO VĚDĚT O POKÉMONECH
Když se podíváte do profilu, určitě víte, že tam máte svoje pokémony. Na ně si můžete kliknout a můžete se o nich dozvědět spoustu věcí. Víte jeho stav, jeho útoky, level...
Určitě znáte nějakou hru jako je (teď plácnou první, co je napadne) virtuální stáj. Tam se musíte starat o svoje koně, pejsky, kočičky. To je jasné. A zde musíte taky. Stačí je často krmit, nejlíp každý den po tréninku a ráno, v poledne a večer, jako vy. Kdyby vás rodiče nekrmili, pochybuji o tom, že přežijete. Pokémon vám taky nepřežije, jeho zdraví mu bude klesat, pokud se nebudete starat o jeho potřeby.
Pak byste si s ním měli hrát, ale nemusíte, můžete být na něho přísní a většina pokémonů se na to přizpůsobí. Řekneme třeba Paul. Byl přísný na svoje pokémony a nerozmazloval je, a přitom mu neutekli, byli mu věrní. Protože pokémoni jsou jedinečná stvoření, kteří vás mají rádi ať se jím chováte jak chcete. Zatímco Paul byl přísný, Ash svoje pokémony rozmazloval. To je další způsob. Ale zásadní je, abyste pokémony krmili a starali se o jeho potřeby. Samozdřejmě nezapomeňte ani na svoje potřeby. Pokud pokémon bude mít štěstí pod 50%, může vám utéct.

A myslím, že všichni by chtěli zvýšit jeho dovednosti viďte ?
Tak to je důležité vědět něco o tréninku.
Zajděte si na tréninkové pole, kde můžete naučit pokémona za jeden den jeden útok. Trénovat smíte taky jen jednou. A to počítáme i když ho učíte útok, to se taky počítá jako trénink. POZOR! Trénink útoků + naučení jednoho útoku v komentáři se počítájí jako DVA tréninky. Všechno musíte rozepsat, pokusy, omyly. Dám vám jeden příklad z našeho starého tréninku:

Ahoj Mareep , tak co ? Dáme si trénink ? A co kdybych tě zase naučila nový útok . Vidím , že tě to baví . Tak tě naučím rychlý útok . Zase je to velmi snadný útok . Víš on to umí skoro každý pokémon , pokud se ho naučil , Tak a ted' to naučím tebe . A jak na to ? Dobře , já ti to vysvětlím . Takže to musíš rychle utíkat , a pak vrazit do protivníka . Tak rychle , že protivník nebude stíhat se na tebe dívat a pak bum . Vrazíš do protivníka . Snadné že ano ? Výborně , a ted' si to skusíme . Ale nejdřív , si dáš jedno Ličiovou bobuli. Určitě ti bude chutnat . Vybrala sis moc dobře Tak a skusíme ten rychlý útok ano ? *Mareep skusí napoprvé rychlý útok , ale nebyl moc rychlý* To nevadí mareep . Důležitější je , že ten útok chápeš . Na první pokus to bylo výborný . Tak si to skusíme znovu . *Mareep do toho dá víc energie a bylo to rychlejší . I to vražení bylo silnější* Vidíš mareep ? Stačí se jen trochu snažit a brzy to budeš umět nejlíp . *Mareep se usměje a skusí to znovu a tentokrát to bylo ještě rychlejší* Výborně mareep jen tak dál . Tak a tentokrát už to zvládnem . Nejdřív si dej tady jeden Broskvovou bobuli. Ten taky chutna že ? *Podávám Mareep bobuli a ona to sní* Tak už si nabrala sílu ? Tak do toho . Ted' použij rychlý útok . Ty to dokážeš ! Dej do toho úplně všechno ! Téééd' ! *Mareep použije rychlý útok a povedlo se . Mareep už ho umí* Výborně mareep .*Obejmu mareepa* Tak , nemohla by si to skusit ? Abych se ověřila ,, že už ti to jde .*Mareep kývne a použije rychlý útok s plnou sílou* Jsi úžasná mareep . *Utrhnu broskev a otřu ji . Pak jí podávám mareep* Tady máš . Za odměnu .*A usměju se *

Můžete používat i obrázky, max.2, abyste ukázali pokémonům, jak na to. Na konec byste měli napsat, že už to zvládl, ale my rozhodneme, jestli to zvládl, takže ten konec nebereme oficiálně. Můžete využívat i okolní věci, stromy, ovoce, branky, všechno.
Potom vám přičteme zkušenosti, popřípadě levely. Max.počet levelů není, může to být kolik chcete. Čím vyšší level, tím líp. Vysoký level může ovlivnit pokémonovi i vývin. Dávejte si pozor, po každém tréninku musí pokémon být ošetřen u sestry Joy. Jeho energie mu po tréninku klesá. Pokud bude mít zdraví pod 25%, hrozí mu smrt.
STADIONY A SOUTĚŽE
V registraci budete mít na začátku otázku, zda chceš být trenér nebo koodinátor. Zde nesmíte být oboje, jen jedno, abychom stihli Grand Festival a Ligu oblasti Sinnoh. Protože jsme ju nikde zatím nezažili, chceme to skusit. Trenér smí jen na stadiony, koodinátor smí jen na soutěže.

Stadiony
Úkolem trenérů je získat 8 odznaků z různých měst od různých stadionů. Jeho úkolem je porazit trenéra a jeho všechny pokémony. Každý je odlišně silný a samozdřejmě ten poslední je nejsilnější. Pokud prohrajete, můžete přijít trenéra vyzvat znovu. Ten, kdo získá všech 8 odznaků se může jít přihlásit do ligy. Do ligy by se měli dostat všech 6 trenérů a tam budete zápasit. V prvním kole vás rozdělíme do dvou skupin po třech. Budete zápasit pro body. Za výhru získáte 3 body, za remízu oba 1 bod a za prohru nezískáte žádný bod. Ten, kdo bude mít nejvíce bodů, postupuje do finále. Ten, kdo ve finále vyhraje získá titul nejlepšího trenéra.

Koodinátorské soutěže
Zatímco trenéři zápasy v síle, koodinátoři a koodinátorky v kráse. Soutěž se skládá ze dvou kol. První je dojmové, kde představíte svého pokémona v nejkrásnějších pozicích (popsat vystoupení, co jste udělali atd.) Dám vám příklad.

Eevee , ted' na scénu ! *Eevee elegantně vyskočí z pokéballu a kolem ní jsou barové lístečky* Tak eevee používej stínové koule . Do vzduchu . *Eevee použila 5 stínových koul do vzduchu a ted' na ní padají* Rychle šleh ocasem ! *Eevee ocáskem ale nešlehla , ale žonglovala* Výborně eeveee ! Tak a ted' je hod' pomocí ocásku nahoru ! *Eevee je postupně hodila nahoru a 4 z nich po dvou se srazili a zbyla jedna* Rychle eevee , písečný útok ! *Eevee na kouli použila písečný útok a tak ta koule padala mnohem pomaleji a byla třpytívá od písku . Padala na eevee* Tak a ještě to dokončíme ! Použij nárazový útok ! *Eevee vyskočila a mířila nárazovým útokem do středu koule . Koule praskla a kolem byli třpytky.

Do dalšího kola se dostanou jen dva koodinátoři, popřípadě koodinátorky. Dají si zápas. Jejich časový limit je 10 minut a zápasí spolu neobvykle. Snaží se využívat prostředí, útoky soupeře, aby představili svoje pokémony. Mají svoje stragerie a čím krásnější, tím víc stratí body soupeř. Vyhrává ten, kdo bude mít více bodů. Vítěz získá stužku. Do Velkého festivalu se dostanete, pokud budete mít nejmíň dvě stužky. Tak se bude představovat v prvním kole a dostanou se do dalšího kola 4 nejlepší. Budou zápasit proti sobě dva a dva. A nakonec se ti nejlepší dostanou do finále. Ten kdo vyhraje získá titul nejlepšího koodinátora.
CO DOPORUČUJEME
Až se přihlásíte, doporučujeme vám, abyste si přečetli pravidla, informace, všechny obchody a další věci. Protože vám to bude užitečné. Pak bychom vám doporučili seznámit se s pokémonem, popřípadě všechno mu říct. Nedoporučujeme vám hned ze začátku utrácet. Jak a všechno byste se měli dozvědět, pokud něčemu nerozumíte, doporučujeme jít do Dotazovny a tam se zeptat.

PŘEJME VÁM PŘÍJEMNOU ZÁBAVU!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama