Útulek

16. května 2012 v 17:51 | Pokemons Team
Procházíš se po městě a užíváš si dnešní den. Počasí je poměrně normální, ale obloha se začíná mračit. Je ten nejvyšší čas se někam schovat. Porozhlédneš se po nejbližším okolí. Před tebou se nachází obrovský městský park. Jediná pořádná zeleň v celém obrovském městě. Dojdeš k mapě parku a zjistíš, že přímo uprostřed je nějaká velká budova. Podíváš se na fotku budovy abys věděl/a jak vypadá, a vyrazíš se tam podívat. Za chvilku už stojíš před krásnou budovou. Je postavena v krásném stylu. Část více v popředí je natřena na bílo, a nachází se zde obrovské množství krásně zdobených oken. Další dvě části po levé a pravé straně jsou menší, přesto je na nich také mnoho oken. Před krásným vchodem je fontána. Celému vzhledu dodává ten správný šmrnc. Rozhodneš se, že se do budovy podíváš. Otevřeš krásné dveře. Octneš se ve velké místnosti. Na levé i pravé straně vedou do obou křídel dvě schodiště. Mezi schodišti je bílý naleštěný pult. Je na něm spousta letáčků, které zrovna rovná nějaká slečna s fialovými vlasy a červeno-růžovou čepicí na hlavě. Jakmile si tě dívka všimne, řekne ať jdeš blíž. Když k ní dojdeš, ona se ujme slova.
"Ahoj. Vítej v našem skvělém útulku. Jmenuji se Mya a jsem zde jako recepční. Pokud bys cokoliv potřeboval/a, můžeš se obrátit na mě a na mého pokemona."
Pokemoni, kteří Mye pomáhají:
"Lopunny je můj jediný pokemon, ale víc jich ani nepotřebuju. Lopunny mi pomáhá, když něco musím někomu vyřídit a zrovna nemám čas, tak to vyřídí za mě. Nepracuji zde sama, je tu ještě mnoho dalších lidí. Několik uklizečů, pár krmičů a kuchař. I jim pomáhá nějaký pokemon, třeba kuchařovi pomáhá jeho Munchlax. Všichni musí svou práci odvádět skvěle, aby se pokemoni kteří tu žijí cítili dobře. Je tu spousta pokemonů. Aby se sem vůbec vešli, je tady vybudováno hodně pokojů. Proto zvenčí můžeš vidět tolik oken. Podle typu pokemona je pokoj vybavený. Třeba jestliže by byl v útulku Zubat, jeho pokoj bude málo osvětlený. Také v pokoji budou umělé zdi připomínající skálu, aby se cítil jako v prostředí, kde jindy normálně žije. O stravu pro něj se starají kuchař a krmiči. Vždy sestaví pokemonovi takový jídelníček s jídly, která pokemon ve volné přírodě jí. V pokoji je také spousta hraček, aby se pokemon nenudil. Kdyby se chtěl s někým seznámit, máme tu i společenskou místnost. Je to největší místnost v celém útulku, protože se zde mohou scházet všichni pokemoni. V místnosti se nachází krb, aby se pokemoni měli příjemně. Je zde obrovské množství hraček a misek s jídlem. A když už o tom tak mluvíme, nechceš po útulku provést? Všechno bych ti tu ukázala a řekla vše důležité."
Ty kývneš hlavou, a následuješ dívku, která už stoupá po levém schodišti. Jdete dlouhou chodbou, když tu se dívka zastaví, a začne povídat. "Teď se nacházíme v levé části útulku. Zde žijí pokemoni prvního stupně a nebo ti, kteří se vyvinuli z vajíčka. Pokoje jsou zde o trochu menší, ale pořád jsou velmi skvělé a pokemonům vyhovují. Tyto drobečky můžeš navštívit, ale nesmíš s nimi chodit na vycházky. To až s těmi většími. Tihle by totiž mohli lehce nastydnout a nebo jinak onemocnit, a léčba stojí hodně peněz. Nyní se podíváme do společenské místnosti, o které jsem ti říkala před chvílí." Dívka zase vykročí rychlejším krokem, a ty jí opět následuješ. Dorazíte až do obrovské, krásně vyzdobené místnosti. Je natřená žlutou barvou. Na zemi je bílý koberec. Dívka opět spustí. "Tak a jsme tady. Jak můžeš vidět, společenská místnost je vážně obrovská. Právě teď tu skoro žádní pokemoni nejsou proto, protože většinu z nich navštěvují jiní trenéři a koordinátoři. Nakonec tu je ještě poslední oddělení. V něm jsou ubytování větší a silnější pokemoni, kteří jsou už na druhém a nebo na třetím stupni. Sem by měli chodit spíš ti lepší a zkušenějsí trenéři a koordinátoři. U těch slabších se jim totižmoc nelíbí. I když jsou všichni pokemoni tady už dost velcí a silní, chovají se ohleduplně a nejsou zde žádné spory. Pokoje mají větší, ale také si jich váží. A tímto má prohlídka skončila. Nyní se tu můžeš porozhlédnout sám/sama. Aby ses trochu zorientoval, dám ti seznam pokemonů kteří tu žijí. Vedle nich je také napsáno číslo pokoje abys daného pokemona našel. Tak se měj, já se musím vrátit dolů k pultu. Kdybys něco potřeboval/a, najdeš mě tam. A vlastně ještě něco! Jestli si chceš nějakého pokemona vzít, musíš ho přemluvit v jeho profilu. Rozhodnutí je jen a jen na něm, takže ho do ničeho nesmíš nutit." S těmito slovy se na tebe dívka usměje, a pomalými kroky odejde do spodního patra. Ty se tedy podíváš na seznam pokemonů. Žijí zde zatím tihle:
Pokémony sis prohlédl/a a nevíš co dál. Rozhodneš se, že se ještě podíváš za Myou. Dojdeš tedy ke schodiště a opatrně ho sejdeš. Zrovna uvidíš Myu, jak se baví s nějakým klukem. Počkáš až domluví a kluk odejde. Mya si tě všimne a hned spustí. "Tak jak se ti líbili pokemoni? Moc jich ještě díky bohu není, ale časem určitě budou přibývat. Jestli nevíš co dělat dál, ještě něco bych tu pro tebe měla. Protože náš útulek žije hlavně z darů které sem lidé dávají, mohl/a bys nám něco darovat. Bereme jak peněžní částky tak dokonce i hračky, jídlo a jiné věci. Pokud bys tedy chtěl/a, můžeš nám něco darovat. Peníze se dávají do této pokladničky. Každý večer ji vybíráme a za peníze kupujeme různé hračky a jídlo pro pokemony. Pokud pořád chceš přispět, byli bychom rádi.
Zde je malý seznam všech, kteří našemu útulku darovali nějaké peníze:

Město - 50 000 PK
Danielio - 300 PK

Tak, a to je ode mně všechno. Doufám že se ti tady u nás líbilo a doufám, že se zase někdy ukážeš a potěšíš nějaké pokemony svou návštěvou. Náš útulek se s tebou loučí."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Clampy Clampy | 2. července 2012 v 22:17 | Reagovat

Dobrý den, s mou Emilly jsme upekly sušenky a chtěli bychom se s nima zde podělit. Prosím dejte tyto sušenky zdejším pokemonům a i svým. Doufám že budou v§em chutnat. Pokud bych mohla poprosit tak mi pak prosím řekněte jak chutnaly.
Děkuji

2 Mya Mya | 3. července 2012 v 7:26 | Reagovat

[1]:Pánim jsi moc hodná! :-) SUšenky všem našim pokemonům hrozně chutnali, nemohli se jich nabažit. Za tvou dřinu a usilovnou práci ti dám skleničku medu a tuhle výbornou marcipánku. Rozhodně můžeš přijít znovu, budeme moc rádi :-)

3 Campy Campy | 3. července 2012 v 9:41 | Reagovat

[2]: Jsem moc ráda že jim to chutnalo. Určitě až budeme zase péct tak vám zase přinesem. A děkuji moc za ty sladké věci.

4 Mya Mya | 4. července 2012 v 9:40 | Reagovat

[3]: Už se na tebe těšíme, a vůbec nemáš zač ;-)

5 Luxya Luxya | 4. července 2012 v 12:11 | Reagovat

Potichu som otvorila dvere a vošla do útulku. "Dobrý deň! Mohla by som sa na chvíľu s pokemonmi zahrať? Snáď budú šťastnejší a trochu ich zabavím." Mya prikývla a zaviedla ma do miestnosti. Bol tam Psyduck, Cherubi, Skuntank a Girafarig. Sedeli na sedačkách a na koberci a oddychovali. Vôbec sa im nečudujem. Veď je horko jak v pytli. "Em.. ahojte. Čo hovoríte na to že by sme sa nejako zahrali?" Pokemoni sa ku mne nadšene priblížili. "Super! Tak vám dám na výber - môžme si zahrať Somárika, Bombu alebo nejakú inú loptovú hru." Pokemoni sa chvíľu dohadovali ale potom pristúpili na Somárika. Nakoniec som vyvolala Aceho, a zoznámila ich s ním. "Toto je môj pokemon. Dnes sa s ním budeme hrať tiež." Usmiala som sa a začala vysvetlovať hru. "Takže táto hra sa hrá takto. Dáme sa do kruhu a začneme si hádzať loptou. Keď niekomu lopta spadne, tak je S. Keď mu spadne druhý krát je So a tak ďalej až niekto z nás nebude Somárik. Loptu nemusíte chytať, ale hlavne ju odrazte smerom k niekomu." Pokemoni prikývli a zostupili sa do kruhu. "Začínam ja." Vyhodila som loptu smerom k Skuntankovi. Ten ju odrazil k Cherubi, ktorá vysoko vyskočila. Lopta sa odrazila a letela naspäť ku mne. Ja som ju hodila Psyduckovi, ale tomu lopta padla. "Takže si S. Ale nevzdávaj sa, hocikomu inému to môže padnúť." Najprv ju Piplup odrazil. Lopta vyletela vysoko, ale Girafarig vyskočil a hbito ju odrazil smerom ku mne. Ja som ju nestihla chytiť. "Som S.. fíha, hráte to  prvý raz v živote a ide vám to výborne." Takto sme hrali ale dvadsať minút až zo mňa nebol Somárik. "No, teraz sa mi všetci smejte že som Somárik!" Zasmiala som sa a každého som pochválila. "Tak, ja zase pôjdem. Ale zajtra prídem zase! Ahojte!" Zakývala som im a spolu s Acym sme sa pobrali preč.

6 Mya Mya | 4. července 2012 v 12:48 | Reagovat

[5]:Pokemoni jsou o hodně štastnější. Za to, že sis udělala čas ti dám nějakou odměnu. Bude to 200 PK a Věčný kámen. Navíc tě všichni pokemoni mají rádi, obzvláště Girafarig. :-)

7 Luxya Luxya | 4. července 2012 v 12:56 | Reagovat

[6]: "Ďakujem vám! Fíha, Večný kameň. To je super odmena! dovidenia!" :3

8 Luxya Luxya | 4. července 2012 v 19:34 | Reagovat

"Dobrý deň, chcela by som vám ponúknuť desať koláčikov. Päť z nich je upečených z Pecha berry, sú sladučké. Tie ostatné sú z Cheri berry, ľahko ich spoznáte podľa farby - hnedo červené. Sú štiplavé. Dobrú chuť a dúfam že vám budú chuť :) Dovidenia!"

9 Mya Mya | 4. července 2012 v 19:47 | Reagovat

[8]:Páni, opět ti moc děkujeme. Za odměnu ti dám tři sušenky a 50 PK. Ještě jednou ti za celý náš útulek moc děkuji. :-)

10 Luxya Luxya | 4. července 2012 v 19:48 | Reagovat

[9]: Ďakujeme! Určite vám niečo prinesieme aj nabudúce.

11 Luxya Luxya | 28. července 2012 v 0:28 | Reagovat

Nahrnula som sa do útulku so šiestimi pokemonmi s úsmevom na tvári a pozdravila Myu. "Ahoj, chceli by sme vám dať pätnásť koláčikov. Päť z nich je z Cherri berry, sú ostro červené a majú tvar hviezdy, dalších päť z nich sú z Aspear berry, tie majú tvar citróna a majú jemnú žltú farbu. Potom tu je päť koláčikov z Pecha berry, sú ružové a majú tvar srdiečok. Snáď si ty, tvoj pokemon a pokemoni v útulku pochutnajú. Dovidenia!"

12 Mya Mya | 28. července 2012 v 9:18 | Reagovat

[11]:Mockrát ti za celý náš útulek děkuji, že sis na nás vzpomněla a udělala čas. Za odměnu ti dám Pokemoní panenku a Fluffy tail (hračka).

13 Luxya Luxya | 28. července 2012 v 20:42 | Reagovat

[12]: Veľmi ďakujem, mojim drobcom sa to určite zíjde. Aj nabudúce, dovidenia!

14 Danielio Danielio | E-mail | Web | 29. července 2012 v 13:41 | Reagovat

Viem že to nie je veľa ale chcel by som prispieť s 300 PK.

15 Mya Mya | 30. července 2012 v 9:36 | Reagovat

[14]: To ne, jsi moc hodný že nám něco dáváš, koupíme pokémonům za to nějaké věci a to díky tobě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama