1.kapitola - Krutý začátek

1. července 2012 v 21:00 | Pokemons Team
Ahoj, jmenuji se Stefanie Sadness* [Stefany]. Je mi 12 let a chci se stát nejlepší trenérkou. Dneska si konečně jdu pro svého prvního pokémona, na kterého se velmi moc těším. Konečně se můžu vypravit na svou vlastní cestu, kde mně určitěčeká spoustu dobrodružství. Samozřejmě se svými pokémony a taky s vámi…"Dobré ráno mami"pozdravila Stefanie hned, jak vstoupila do kuchyně. Její matka Annika Sadness stála u sporáku, kde dělala vajíčka pro svého syna a dcery. Pracuje jako finančníředitelka. Bohužel živí rodinu sama, protože její manžel, pan Sadness, před 3mi lety zemřel při autonehodě. Z toho důvodů neodešla Stefanie na svou cestu v 10-ti letech jako ostatní děti. Po čase, přesněji za 8 měsíců od jeho smrtí se paní Sadnessové narodila krásná dvojčátka. Rosaly a Theodor (zkráceně Rosy a Theo) Sadnessovi. To byl další důvod, proč nechtěla Stefanie odejít. Chtěla pomáhat svojí matce. Ted už se Stefanie necítí tak mizerně, jako před lety a Rosy a Theo už vyrostli a jsou velmi šikovní. Dokonce umí mamince pomáhat. "Dobré ráno mami, dobré ráno Stefanie " pozdravili poslušně Rosy a Theo. Jejich maminka se na Rosy a Thea podívala a kývla. Děti se po chvíli stání rozběhly a utíkali do obývacího pokoje a začali si hrát. Jsou sice šikovní, ale stále se nemění to, že jsou děti. Dokážou zlobit. Z obývacího pokoje byly slyšet dětské křiky a radosti. Stefanie si zatím vzala rohlík a jedla ho s vajíčkem, který její matka udělala. "Neměla bych ještě zůstat doma?"zeptala se Stefanie a než její matka stihla odpovědět, přiběhla Rosy a křičela:"Mami, Theo tvrdí, že ten velký medvídek s tou mašlí, který si nám koupila v Pompu je jen jeho a že si s ním nesmím hrát". Matka i Stefanie se zasmály a pak požádala Rosy, ať už si nehrají a ať si přijdou sníst ty vajíčka nebo jim vychladnou. Rosy odešla a matka už konečně mohla na Stefanieninu otázku odpovědět: "Už ses zdržela dost dlouho, musíš vyrazit za svým snem. Máš moc ráda pokémony a chceš se přece stát trenérkou, je to odjakživa svůj sen". Stefanie obejmula svou maminku, protože věděla, že jí bude velmi chybět. "Máš už sbaleno a hotové poffiny?"vzpomněla si matka. Ájéje, sbaleno Stefanie měla, ale s poffiny ani nezačala. Naštěstí její matka na všechny myslela a tušila, že na něco zapomene, tak už těsto připravila ráno. Stačilo, aby těsto nalila do hrnce, znovu ohřála a dala ho do lednice a počkala, až vychladne. Vytáhla hrnec a formičky. Těsto nalila do hrnce a ohřála ho. Pak tekuté těsto nalila do formiček. Dala ho do ledničky a čekala. Lehla si na stůl a přemýšlela, jakého pokémona si vezme. Mezitím usnula…

"Vzbuď se Stefanie"uslyšela náhle a pootvírala očka. Trošku viděla rozmazaně, ale poznala, že to byla její matka. "Dobré ráno" protáhla se Stefanie a zívla. "Neměla bys už být dávno u profesora a vybírat si pokémona"? Zeptala se jí její matka. Stefanie se lekla. Panebože, vždyť ona zaspala. "Kolik je hodin"? Zjišťovala Stefanie. "Je už půl deváté. Vrátila jsem se domů, protože jsem něco zapomněla", vysvětlovala její matka. V půl deváté už měla být Stefanie u profesora a vybírat si pokémona. Rychle popadla svojí mikinu a tašku a popadla nohy na ramena. "Počkej, ještě ty poffiny", křičela z dálky její matka. Vrátila se zpátky, a vzala si s tašku s poffiny, které jí mamka zabalila. "Kvůli nějakým poffinům dneska nedostanu pokémona", brumlala si Stefanie cestou. Běžela jak mohla i když už nemohla.
K laboratoři dorazila za pár minut, jelikož to měla asi tak 500 metrů od domu. Hrnula se do laboratoře a když dorazila, vrazila do neznámé dívky. Byla stará asi jako ona. "To neumíš dávat pozor"? Vykřikla dívka a při tom si hladil svoje čelo, kde měl bouli. "Je mi to moc líto, opravdu, jsi celá"? Zeptala se Stefanie a zároveň si jí prohlédla. Měla růžové vlasy, na sobě zelené tričko s lehkým kabátkem a zelenou sukni. Také zelené ponožky a žluté boty. Na hlavě měla žlutou čepici. Všechno jí ladilo k sobě. Dívka se na ní podívala a pak odpověděla: "Kdybych nebyla celá, tak bych tu už nestála. Takže ty jsi nová trenérka a zapomněla jsi přijít si pro pokémona. Takže teď se ženeš do laboratoře, abys nějakého získala". A začala se při tom smát". Stefanie se jeho chování vůbec nelíbilo a řekla: "Ty snad máš pokémona"?! Měla to být jen řečnická otázka, ale dívka na tu otázku i tak odpověděla: "Ano, mám už 2 roky. Nezaspala jsem 2 roky jako ty. Měla by sis pořídit budík Růženko". S těmihle slovy dívka odešel. Stefanie to naštvalo, ale stejně běžela dovnitř laboratoře. Nedokázala myslet na nic jiného než na to, aby dostala pokémona. Měla štěstí, hned, jak otevřela dveře, uviděla profesora, jak si uklízí laboratoř. Jmenuje se Elm. Tento vynikající profesor rozdává pokémony v oblasti Johto. Má je velmi rád a zaměřuje se na bádání jejich vývinů. "Profesore,"řekla jako první Stefanie, hned, jak ho uviděla,"dobrý den. Profesor se na ní podíval a odpověděl; "Konečně jdeš Stefanie. Už jsem se bál, že se ti něco stalo. Pojď za mnou".Stefanie se udivila a hned šla za profesorem. Vešla do bílé místnost. Kolem byli samé stroje. Profesor otevřel šuplík a vytáhl z něho červený pokedex a šest pokéballů. Podal je Stefanie a zklamaně na ní vzhlédl. "Bohužel pokémon už není. Dám ti jeden pokéball navíc, kdyby se objevil nějaký pokémon, který by s tebou chtěl jít. Mám tu jedině toho rozzlobeného Skarmory, ale pochybuji o tom, že bys ho zvládla", vysvětlil Stefanie a vyšoupl jí z laboratoře. Stefanie zklamaně vycházela z laboratoře. Když vyšla, před ní stála jedna dívka a jeden chlapec, kteří se jí zdáli povědomí. Kdo jsou ti lidé, kteří stáli před laboratoří? A jak se Stefanie vydá na cestu bez pokémona ? To všechno se dozvíte v dalším díle.

Pokračování příště...

Příště se můžete těšit na:

"Ráda tě poznávám,"řekla Stefanie a podala cizí dívce (ta, co stála před laboratoří) ruku.

"Na náměstí se koná pouť,"vysvětlil chlapec,"pojď s námi. Aspoň na tu věc zapomeneš. "Jak bych mohla na tu věc zapomenout?"odpověděla Stefanie.

"To je přece Karen,"praštila se Stefanie do hlavy. "Kdo to je?"zeptal se chlapec.

"Myslíte, že se tady najde nějaký trenér, který má pokémony jako ten prcek? Nebo jsou tu vůbec nějací trenéři?"ozývalo se z horkovzdušného balónu ve tvaru Meowth.

"Mohla bych to zkusit,"zapřemýšlela se Stefanie. Podívala se na velkou ceduli, na které bylo napsáno; Kolo štěstí.
Máte se na co těšit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luxya Luxya | 1. července 2012 v 21:35 | Reagovat

Super, len tam máš pár chýb ako "Dívka odešel" alebo tak.. :D

to je akože krátke? To je dlhé! :DD

2 Piplup Piplup | 1. července 2012 v 21:40 | Reagovat

[1]: Dík za upozornění, měl to být kluk, ale potom jsem si to rozmyslela.

Krátké! Pokud ti tohle příjde dlouhé, tak to se načteš u dalších dílu docela dost :D ty jsou delší :D

3 Luxya Luxya | 1. července 2012 v 21:52 | Reagovat

Jooj.. :DD to bude pre mňa ťažký "úkol" :DD

4 Danielio Danielio | E-mail | Web | 1. července 2012 v 22:02 | Reagovat

No je to dobrý začiatok, a Luxy, je to vážne krátke, niektoré príbehy na fanfictione sú také dlhé že ti to zaberie aj polhodinu aby si prečítala jednu kapitolu, povedzme že toto je úvod :-D

5 Luxya Luxya | 1. července 2012 v 22:20 | Reagovat

Ja viem, len sa mi nechce čítať.. :DD veď píšem 8 stránkové tréningy, nevieš?! :D

6 Danielio Danielio | E-mail | Web | 2. července 2012 v 7:07 | Reagovat

[5]: nie, neviem, ja tvoje tréningy nečítam (našťastie nemusím :D)

7 Knitboy Knitboy | 2. července 2012 v 7:18 | Reagovat

Pěkný...Mimo soutěž, já si myslim že její první pokemon bude duší...

8 Deny Deny | E-mail | Web | 2. července 2012 v 10:16 | Reagovat

Hezkej příběh, náhodou neni zas tak krátkej hele x)
Akorát, mě prostě něco nesedí na tom stylu psaní, ale z toho si nic nedělej, je to jen můj osobní názor, hold se v životě nezavděčíš všem. Ještě si další díl přečtu a třeba změním názor. Každopádně: jeden člověk, co by nečetl, snad nevadí ne? x)

9 Clampy Clampy | 3. července 2012 v 9:06 | Reagovat

Moc pékný. Akorát je mi jí líto ........ Doufám že už v 2 kapitole bude mít pokemona =]

10 Viki Viki | 3. července 2012 v 17:58 | Reagovat

Tak bude dávat každý týden, baví mě to psát :D

11 Viki Viki | 13. července 2012 v 21:47 | Reagovat

[7]: Mimo soutěž ti řeknu, že to není duší pokémon :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama